O NAS

Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek od Cierpiących jest Zgromadzeniem niehabitowym powstałym inicjatywy o. Honorata Koźmińskiego i przy współudziale Matki Kazimiery Gruszczyńskiej w końcu XIX w. dla posługi człowiekowi cierpiącemu.

Siostry odpowiadając na potrzeby Kościoła katolickiego prowadzą dom rekolekcyjny, który udostępniają wszystkim szukającym ciszy, skupienia, oddalenia od zgiełku miast oraz kontaktu z naturą. Siostry tworzące wspólnotę domu realizując cele troszczą się w szczególności aby osoby, które poszukują duchowego odpoczynku, pragną odprawić rekolekcje czy dni skupienia miały możliwość korzystania z kaplicy, adoracji Najświętszego Sakramentu, uczestnictwa w codziennej Eucharystii, dostępu do literatury i materiałów o tematyce religijnej i formacyjnej. Gości przybywających do domu Siostry zapraszają do wspólnego stołu. Zapewniają dostęp do TV oraz Internetu (wi-fi).

Dom jest położony w środku lasu na terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, na granicy Karczewa i Otwocka [dojazd tylko od strony Otwocka], 30km od Warszawy. Dom może przyjąć jednorazowo maksymalnie 40 osób.